selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları

Sizlerin yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle özenli araştırmalar yaptık. selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları yazısını gözden geçirirken vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi pas geçmeyin. İleride aradığınızda kolayca web sitemize girebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde bulmaya çalıştığınız her bilginin kesinlikle bir cevabını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli keyifli olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık aktüel olup, kamu hastane randevu sitesi & hastanelerin kendilerine ait sitelerinden ulaşılan informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Sitemizin nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Endodonti, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, İmmünoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Pratisyen, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Kanser, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.

Hastane bazı birimleri, hizmet alanları

selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları-52

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta incelenmektedir. Birincisi; çeşitli rahatsızlıkların işaretçisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın belirtisidir. Pek çok zaman vücutta var olan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudumuzun alarm sisteminin önemli bir parçasıdır.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede bölümler tarafından desteklenen Acil Servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Diğer bölümlerde ise nöbetteki doktorlar acil servise çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren ayrı bir branştır. Çocuğun gelişme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişme sürecindeki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları-02 Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu haller dışında kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Kişisel eşyalarınızı dolapta toplu saklayınız.
Aracınızda değerli eşya bırakmayın.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bulunmasına özen gösteriniz.
Odanızda bulunan ekipmanların kırılması halinde ilgili hastane personeline haber veriniz.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında hemen yetkililerden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda sadece bir refakatçi olması yeterli olacaktır. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu nedenle sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevunuza vaktinde geliniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere yanınızda küçük bebek götürmeyin.
Hastanelere yiyecek götürmeyin.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen yaka kartını bulundurmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara nazik olunuz.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. İltimas istemeyiniz.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının sırasını almamalısınız.
Acil müdahale gerektiren haller dışında öncelik istemeyiniz.
Doktorları haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Sağlık kurumlarının sizin olduğunu ve sağlık personelinin da sizlere hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Doktorların vizite saatinde sağlıklı muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Hastane içerisinde doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir. Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, işi biten sandalyeler geri verilmelidir.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

İster cep telefondan ya da ev telefonunuzdan Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kimsenin değil muayene olacak hastanın TC kimlik numarasını operatöre veriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonra, doktora görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildireceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp kesin randevu tarihini aktarıyorlar.

Aldığınız randevu gününü veyahut saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu alma

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil doktora görünecek şahsın TC kimlik numarasını sayfaya yazacaksınız

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız web sitesinden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.