selçuk üniversitesi tıp fakültesi tahlil sonuçları

Değerli okuyucularımızın değerli konulara pratik yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar gerçekleştirdik. selçuk üniversitesi tıp fakültesi tahlil sonuçları sayfamızı okurken paylaşılan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza gelebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her verinin kesinlikle bir cevabını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar keyifli olmadı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz aylık güncel olup, devlet online randevu web sitesi & kuruluşların kendilerine ait sitelerinden ulaşılan veilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. hastane.aramak.org nihai güncellenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Aile Hekimliği, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Kanser, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının servisleri, hizmet kapsamları

selçuk üniversitesi tıp fakültesi tahlil sonuçları-05

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri ile ilgili bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas operasyonlar yapılabilmekte ve daha önce ölümle neticelenen ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Romatoloji, Diyabet.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Kalp Hastalıkları : Merkez, kalp hastalıklarında muayene, teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve koroner yoğun bakım konularında hastalarına hizmet verir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacına yönelik ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemli hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişim sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişme sürecindeki çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

selçuk üniversitesi tıp fakültesi tahlil sonuçları-26 Hastane içinde bağırarak konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini bozacağından azami hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz klinikte teslim aldığınız ekipmanların kullanımında özenli davranınız. Şüphe duyduğunuz şahısla karşı karşıya gelirseniz kati suretle personeli durumdan haberdar edin.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu durumlar dışında ziynet eşyası getirmeyiniz.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda personele bilgi veriniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Mobil telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız.
Refakatçiler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır. Yangın merdivenlerini gereksiz yere işgal etmeyin.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Görevli sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna göre planlanır.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaktır. Hasta yatakları düzenli kullanılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

İster cep telefonla veyahut sabit hattınızdan Alo 182 servisini tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kişinin değil hekime görünecek şahsın Vatandaşlık No’sunu görevliye vereceksiniz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa arzu ederseniz ikamet ettiğiniz şehre bağlı olarak, gidilecek sağlık kurumu ile ilgili öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra randevu tarih ve zamanı belirteceksiniz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size bilgi verip en uygun randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veya zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu alma

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre randevu gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu yapabilirsiniz.