şevket yılmaz hastanesi psikiyatri randevu

Sizlerin düzenli sayfalara zorluk çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle araştırmalar yaptık. şevket yılmaz hastanesi psikiyatri randevu yazımızı okurken bilgi paylaşılan ipuçlarını okumayı atlamayın. İleride aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Internette istediğiniz her şeyin mutlaka bir yanıtını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli kolay olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz günlük aktüel olup, resmi hastane randevu portalı ve kuruluşların kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üroloji, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.

Hastanelerin bazı bölümleri ve görevleri

şevket yılmaz hastanesi psikiyatri randevu-96

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası hakkında bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas operasyonlar yapılmakta ve önceden ölümle sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser hakkında bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Birçok hastalıkta erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, lipid düzeyi, dışkıda kan aranması.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

şevket yılmaz hastanesi psikiyatri randevu-06 Hasta olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde çocuk götürmeyiniz.
Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir. Bulunduğunuz klinikte bulunan ve size teslim edilen tüm malzemelerin kullanımında özenli davranınız.
Tuvaletleri temiz kullanın.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir şahısla karşılaştığınızda kati suretle güvenliği haberdar ediniz.
Eşyanızın çalınması veya sahibi olmayan bir torba gördüğünüz durumda ilgili servisin güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyin.
Yatış için geliyorsanız zorunlu haller dışında kıymetli eşya getirmeyiniz.
Kişisel eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta derli toplu olarak muhafaza ediniz.
Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalması durumuna önem veriniz.
Tanımadığınız kişilerden yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
TV seyrederken sesini çok fazla açmayın.
Odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde ilgili hastane personeline bilgi verin.
Odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösteriniz.
Arabalarınızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayan şekilde park edin.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız sizinle beraber tek bir refakatçi bulunması doğru olur. fazla kişi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden doktorların rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder.
Randevunuza vaktinde gelmeye dikkat edin.
Sağlık kurumlarına giderken size verilen saatten en az 30 dk. önceden giderek, evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda küçük bebek götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı hastane içerisinde sessize alınız.
Hastanenin ilkelere uyun. İltimas istemeyiniz.
Hastane görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız. Acil çıkışları gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz. Acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayın.
Hastanelerin size ait olduklarını, hastane personelinin da size hizmet ettiğini unutmayınız.
Doktorların vizite saatlerinde rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçilerin kalması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda tutulması yasaklanmıştır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize bağlı olarak cep hattından ya da ev hattından ALO 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan bireyin değil muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını asistana iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizlere teyit verip en uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da saatini değiştirmek isterseniz 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, email adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun gün veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.