silivri devlet hastanesi randevu telefonu

Sağlık kurumları konusunda bilgi arayanların pratik bilgilere en kısa yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi için kapsamlı derlemeler oluşturduk. silivri devlet hastanesi randevu telefonu makalesini incelerken paylaşılan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. İleride aradığınızda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyebilirsiniz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her bilginin mutlaka bir detayını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar keyifli olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük aktüel olup, resmi randevu web sitesi ve kurumların kendilerine ait web sitelerinden elde edilen dataların toplanması ile meydana getirilmiştir. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 26 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, hizmet kapsamları

silivri devlet hastanesi randevu telefonu-88

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece hastanede kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbet tutan doktorlar acil servis tarafından çağrıldıkları zaman çok kısa sürede acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Hastanede bu kurallara uyun

silivri devlet hastanesi randevu telefonu-45Hastanede Sigara içmek yasaklanmıştır.
Tuvaletleri temiz kullanın.
Eşyanızın kaybolması yahut sahipsiz herhangi bir poşet gördüğünüzde ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu durumlar haricinde değerli eşya getirmemeye dikkat edin.
Şahsi eşyalarınızı size tahsis edilen dolabınızda derli toplu şekilde muhafaza ediniz.
Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalmasına önem veriniz.
Yattığınız odanın temiz tutulmasına dikkat ederek düzenli tutulmasını sağlayınız.
Televizyon izlerken sesini fazla açmayın. Kaldığınız odada bulunan demirbaşların kırılması halinde ilgili personele bilgi verin.
Odadaki tıbbi teçhizatları yetkili eşliğinde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle hastane personelinden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Cep telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız.
Hastane kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas talep etmeyin.
Acil müdahale gerektiren haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz. Klinikte hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır. Refakatçilerin hasta yataklarına oturmaları kesinlikle yasaktır.
Işıklar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

İsterseniz mobil telefonunuz ile veyahut sabit telefondan Alo 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan bireyin değil tedavi görecek hastanın TC kimlik numarasını görevlilere iletiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı bildireceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere uygunluk verip en son zamanı bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun tarih yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen bilgileri doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık No’sunu sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak randevu zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun tarih veyahut zamanını değiştirmek için web sitesinden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.