siyami ersek hastanesi erenköy semt polikliniği

Değerli okuyucularımızın detaylı yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla özenli derlemeler oluşturduk. siyami ersek hastanesi erenköy semt polikliniği sayfamızı gözden geçirirken paylaşılan uyarıları okumayı unutmayın. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz hastane.aramak.org’u tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Webde arzu ettiğiniz her şeyin mutlaka bir yanıtını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları verilerimiz aylık aktüel olup, devlet hastane randevu portalı & kurumların şahsına ait sitelerinden alınmış bilgilerin toplanması ile oluşmaktadır. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 24 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Biyoetik, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Onkolojisi, İç Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, uzmanlık alanları

siyami ersek hastanesi erenköy semt polikliniği-70

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Özellikle sirozun bir komplikasyonu olarak karşımıza çıkan özofagus varis kanamalarında skleroterapi ve band ligasyonu uygulanmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

siyami ersek hastanesi erenköy semt polikliniği-24Hastanenin kapalı alanlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Yattığınız bölümde size teslim edilen ekipmanların kullanılmasında özenli davranınız.
Hastanenin hükümlerine uymak istemeyen; eşyalara bilerek hasar veren, yapılan uyarıları ciddiye almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarar talep edilebilir.
Çöpleri evsel atık kutusuna atın.
Şüplelendiğiniz kişiyle karşılaştığınızda kati suretle hastane personelini bilgilendirin.
Hastaneye yatış için gelirken zorunlu durumlar dışında kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda derli toplu şekilde saklayınız. Arabanızda ziynet eşyası bırakmamaya dikkat edin.
Odada bulunan eşyaların bozulması durumunda personele haber veriniz.
Randevularınıza vaktinden önce geliniz.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda küçük bebek götürmeyin.
Telefonlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız.
Refakatçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır. Yangın merdivenlerini gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Görevli doktorlar haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, hastane personelinin size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna bakılarak belirlenir.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Hastanede doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz mobil telefonunuzdan veya sabit hattınızdan ALO 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik numarasını ilgili kişiye vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati bildiriyorsunuz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere teyit verip en son tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veya zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, mail adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık No’sunu web sitesine yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini giriyorsunuz. Bir bilginiz yoksa yardım talebinde bulunmak için Alo 182 hattını arayıp operatöre akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veyahut saatini başka zamana almak isterseniz MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.