trabzon kanuni araştırma hastanesi otobüs saatleri

Okuyucularımızın detaylı verilere kolayca erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştirdik. trabzon kanuni araştırma hastanesi otobüs saatleri bilgilerini gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla yazılarımıza erişebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. İnternette arzu ettiğiniz her şeyin mutlaka bir detayını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları verilerimiz aylık güncel olup, devlet randevu sitesi & kuruluşların kendilerine ait sitelerinden alınmış informasyonun toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Nefroloji, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri yer almaktadır.

Hastanelerin servisleri, hizmet alanları

trabzon kanuni araştırma hastanesi otobüs saatleri-83

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; çeşitli rahatsızlıkların işaretçisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın habercisidir. Pek çok zaman vücudumuzda var olan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir bileşenidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri ile ilgili bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla sonuçlanan ameliyatlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Poliklinik hizmeti yanı sıra endoskopi dalında da tanı ve tedavi amaçlı tüm gastroenteroloji işlemleri yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler ile destek gören acil servis, gece de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları ile desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbette bulunan uzmanlar acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir muayene odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

trabzon kanuni araştırma hastanesi otobüs saatleri-31Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine uymayan; techizatlara bilerek hasar bırakan, ikazları önemsemeyen hasta ile refakatçilerinden sebep oldukları hasar geri istenebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Lavaboyu temiz bırakınız.
Eşyanızın çalınması veya sahibi belirsiz bir torba görülmesi durumunda bölümün sorumlu hemşiresine haber veriniz. Hastaneye yatmaya gelirken zorunlu haller dışında kıymetli eşya getirmeyiniz.
Eşyalarnızı odanızdaki dolapta düzenli muhafaza ediniz.
Otomobilinizde ziynet eşyası bırakmayınız.
Televizyon seyrederken sesi fazla açmayınız.
Odadaki tıbbi teçhizatları bir gözetmen eşliğinde kullanınız.
Hastaneye gidiyorsanız sizinle beraber tek bir refakatçi bulunması yeterli olacaktır. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu sebeple personelin rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder.
Hastanelere yemek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Hastane personeline ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Sağlık kurumu kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık talebinde bulunmayınız. Yangın merdivenini amacı dışında işgal etmeyiniz. Doktor sırasına uymalı, başka hastaların önüne geçmemelisiniz. Hasta ziyaretleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Jinekoloji bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Canlı çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaktır. Hasta odalarındaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefon ile yahut da sabit telefonunuz ile ALO 182 hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık No’sunu operatörlere vereceksiniz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size uygunluk verip en son tarihi aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün yahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik No’sunu siteye yazacaksınız

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa öneri talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayarak asistana danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veyahut zamanını değiştirmek isterseniz web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.