trabzon ktü hastanesi randevu alma

Değerli okuyucularımızın değerli yazılara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle kapsamlı derlemeler gerçekleştirdik. trabzon ktü hastanesi randevu alma yazısını incelerken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla makalelerimize ulaşabilmek için web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Webde bulmaya çalıştığınız her şeyin mutlak bir detayını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli basit olmadı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz haftalık aktüel olup, kamu online randevu web sitesi ile kuruluşların şahsına ait web sitelerinden alınmış dataların derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin son düzenlenme tarihi: 22 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Hastanelerin servisleri ve hizmet kapsamları

trabzon ktü hastanesi randevu alma-52

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; çeşitli rahatsızlıkların uyarıcısı olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın belirtisidir. Pek çok zaman vücutta var olan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı sisteminin önemli bir parçasıdır.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde birçok dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Onkoloji, Kardiyoloji.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu ağrıların nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacıyla cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum bozuklukları yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en ciddi hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

trabzon ktü hastanesi randevu alma-76Sağlık kurumunun kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastanenin hükümlerine uymayan; malzemelere kasti hasar bırakan, ikazları dinlemeyen hasta ve refakatçilerinden uğrattıkları hasar talep edilebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atınız.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da sahipsiz herhangi bir poşet farkettiğinizde ilgili bölümün personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu olmadıkça fazla miktarda para getirmemeye dikkat edin.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya özen gösterin.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalması durumuna özen gösterin.
Tanımadıklarınızdan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi teçhizatları yetkili kontrolünde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir problemle karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Otomobillerinizi hastanenin park alanında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayan biçimde park edin.
Hastaneye giderken size verilen saatten en az 30 dakika önceden giderseniz, evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastaneye giderken yanınızda bebek götürmeyiniz.
Hastanelere yemek götürmemelisiniz.
Hastane personeline ve öteki hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Hastanenin işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyiniz.
Acil çıkışları amacı dışında işgal etmeyin.
Görevli doktorlar haricinde müdahale edenlere izin vermeyin.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre planlanır.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında bakılması yasaktır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister cep hattınızdan yahut ev hattınızdan Alo 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan şahsın değil muayene olacak hastanın Vatandaşlık numarasını görevliye vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki aşamada, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumuna göre size kesin zamanı bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veya zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil muayene olacak hastanın Vatandaşlık No’sunu sisteme yazacaksınız

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa tavsiye almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayıp asistana sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevu tarih ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.