turgut özal üniversitesi tıp fakültesi hastanesi ankara randevu

Sitemizi takip edenlerin değerli yazılara pratik yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle uzun süren derlemeler oluşturduk. turgut özal üniversitesi tıp fakültesi hastanesi ankara randevu sayfamızı gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazılarımıza erişebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde bulmaya çalıştığınız her verinin net bir detayını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamakta. Sağlık Kurumu bilgilerimiz haftalık güncel olup, kamu randevu web sitesi ile hastanelerin şahsına ait internet sitelerinden elde edilen informasyonun toplanması ile meydana getirilmiştir. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 24 10 2014


Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Onkoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Hastane bazı birimleri, uzmanlık alanları

turgut özal üniversitesi tıp fakültesi hastanesi ankara randevu-28

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; türlü hastalıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok kez vücutta var olan doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, böbrek hastalıkları, kemik hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

turgut özal üniversitesi tıp fakültesi hastanesi ankara randevu-31Sağlık kurumunun kapalı alanlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastanenin kurallarına uymamakta direnen; malzemelere isteyerek hasar veren, yapılan uyarıları kaale almayan hastalar ve yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar istenebilir. Şüplelendiğiniz herhangi olayla karşılaşırsanız kati suretle güvenliği haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya sahibi olmayan bir çanta görülmesi halinde servisin sorumlu güvenlik görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta düzenli şekilde saklayınız.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına özen göstererek toplu olmasını sağlayın.
Televizyon izlerken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Bir sorunla karşılaşıldığında kesinlikle hastane personelinden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Arabanızı kurumun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve diğer araçların ilerlemesine mani olmayacak şekilde bırakınız.
Hastaneye giderken yanınızda yalnızca bir refakatçi bulunması yeterli olur. fazla kişi lüzumsuz kalabalık oluşturur ve sağlık çalışanlarının rahat çalışmalarına engel olur.
Randevularınıza vaktinde gelmeye özen gösterin.
Hastanelere yemek götürmeyiniz.
Telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uyunuz. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dinleyin.
Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların sırasını almamalısınız.
Sorumlu doktorlar haricinde müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz. Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna bakılarak belirlenir. Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir. KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçilerin kalması uygun olmaz.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İsteğe bağlı olarak mobil hattınızdan yahut ev hattından Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu alan bireyin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik numarasını görevliye söylüyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde yaşadığınız ilçeye göre, tedavi olunacak hastaneler hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Müsait olma durumuna göre sizlere bilgi aktarıp uygun tarihi söylüyorlar.

Aldığınız randevunun tarih veyahut zamanını değiştirmek isterseniz Alo 182 hattından değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil hekime görünecek bireyin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini vereceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa öneri talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak asistanlara sorabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veya zamanını değiştirmek için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.