u.ü.tıp fakültesi randevu alma

Hastane konusunda bilgi arayanların sayfalara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi için detaylı çalışmalar hayata geçirdik. u.ü.tıp fakültesi randevu alma makalemizi incelerken bilgi verilen diğer yazıları incelemeyi unutmayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sitemize erişebilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette bulmaya çalıştığınız her bilginin mutlaka bir detayını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu denli tatmin edici olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz aylık güncel olup, devlet randevu sitesi & hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden ulaşılan dataların düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Web sitemizin nihai güncellenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoloji, Geriatri, Hepatoloji, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.

Hastanelerin bazı birimleri, hizmet alanları

u.ü.tıp fakültesi randevu alma-41

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta incelenmektedir. Birincisi; türlü hastalıkların işaretçisi olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık belirtisidir. Pek çok zaman vücutta var olan doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri hakkında bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas operasyonlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla sonuçlanan ameliyatlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu şikayetlerin nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede branşlar tarafından destek gören acil servis, gece saatlerinde de hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbette bulunan hekimler acil servis tarafından çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılır. Bunun haricinde bir travma odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

u.ü.tıp fakültesi randevu alma-81 Sağlık kurumunda Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin koyduğu kurallara uymak istemeyen; malzemelere isteyerek hasar veren, yapılan uyarıları hafife alan hasta ve yakınlarından uğrattıkları hasar geri istenebilir.
Eşyanızın çalınması ya da sahipsiz bir poşet gördüğünüz durumda ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber veriniz.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmayınız.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temizliğine özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
Bir sorunla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden hastane personelinden yardım talep ediniz. Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Arabanızı sağlık kurumunun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve başka araçların ilerlemesine engel olmayan biçimde park ediniz.
Randevunuza erken gelmeye özen gösteriniz. Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde küçük çocuk götürmeyiniz.
Hastaneye içecek götürmeyin.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessizde tutunuz.
Hastane personeline ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyin. Hastane görevlilerinin uyarılarını dinleyiniz.
Acil çıkışları amacı dışında işgal etmeyiniz. Doktor sırasına uymalı, başkalarının hakkını yememelisiniz.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister mobil telefon ile yahut ev hattından Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan bireyin değil tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını operatörlere belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa sorduğunuzda ikamet edilen bölgeye dikkat edilerek, gidilecek sağlık kurumları ile ilgili öneri veriliyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizlere müsaitlik verip uygun randevu zamanını belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız 182’den revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik No’sunu ilgili yere gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa fikir istemek için 182’yi arayıp asistana danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygun olma durumuna göre randevu zaman ve tarihi seçeceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini ya da zamanını değiştirmek isterseniz MHRS’den uygun değişikliği yapabilirsiniz.