uludağ üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları

Değerli okuyucularımızın kapsamlı yazılara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve okuyabilmesi için araştırmalar hayata geçirdik. uludağ üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları yazımızı incelerken vurgulanan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha aradığınızda pratik olarak sitemize girebilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her bilginin kesinlikle bir yanıtını portallarımızda yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sağlık Kuruluşları verilerimiz haftalık güncel olup, kamu randevu sitesi & hastanelerin kendilerine ait sitelerinden ulaşılan dataların derlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org nihai güncellenme tarihi: 20 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Perinatoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Hastanelerin bölümleri, ilgi alanları

uludağ üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları-80

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde cilt hastalıkları, ürolojik hastalıklar, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Onkoloji, İmmunoloji.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde kendini gösterebilen, bakteriler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilebilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

uludağ üniversitesi tıp fakültesi hastanesi tahlil sonuçları-27Doktorları haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak diğer hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Hastane içerisinde bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça özen gösterilmelidir. Hastanenin yönetmeliklerine karşı çıkan; binaya kasti olarak hasar bırakan, uyarıları duymamazlıktan gelen hastalar ile yakınlarından sebebiyet verdikleri hasar geri istenebilir.
Kişisel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda derli toplu saklayınız.
Personel harici kişilerden yardımda bulunmalarını istemeyiniz. Odanın temizliğine özen göstererek derli toplu tutulmasını sağlayınız.
Odada bulunan demirbaşların arızalanması halinde hastane personeline bilgi verin.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyin.
Aracınızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başkalarının araçlarının hareketine mani olmayacak biçimde bırakmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna giderken size verilen saatten en az 30 dk. önceden giderek, gerekli evrak işlemlerini halledebilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye yanınızda çocuk götürmemelisiniz. Sağlık kurumlarına yemek götürmeyin.
Cep telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır.
Doktorlara ve diğer hastalara hoşgörülü olmaya özen gösteriniz.
Hastane görevlilerinin uyarılarını dikkate alın.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Hastanelerin sizlere ait olduğunu ve hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini unutmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak belirlenir. Refakatçi kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir. Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin odalarda bakılması yasaklanmıştır.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre ister cep telefondan yahut ev telefonunuzla Alo 182 servis hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek kişinin Vatandaşlık numarasını asistana veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak size bilgilendirme yapıp en uygun randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veyahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını siteye giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini gireceksiniz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa yardım istemek için 182’yi arayarak görevliye akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak randevu gün ve saati bildireceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini yahut saatini değiştirmek işlemi için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.