urla yeni hastane

Sitemizi ziyaret edenlerin doğru yazılara kolayca erişebilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle özenli araştırmalar oluşturduk. urla yeni hastane makalesini gözden geçirirken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. Daha sonra aradığınızda pratik olarak sayfalarımıza ulaşabilmek için hastane.aramak.org’u favorilerinize ekleyin. Online olarak aradığınız her bilginin mutlak bir yanıtını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmadı. Sağlık Kuruluşları listelerimiz günlük güncel olup, resmi randevu portalı & kurumların kendilerine ait web sitelerinden elde edilen informasyonun toplanması ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org nihai güncellenme tarihi: 24 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Nefroloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının birimleri ve uzmanlık alanları

urla yeni hastane-28

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

urla yeni hastane-05 Sağlık kurumunda Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Yattığınız serviste bulunan ve sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında özenli davranınız.
Aracınızda kıymetli eşya bırakmamaya özen gösterin.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bulunmasına dikkat edin.
TV izlerken sesi fazla açmayın.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda personele haber veriniz. Odada bulunan tıbbi ekipmanları gözetmen gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz. Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Hastaneye gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu nedenle personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Sağlık kurumuna giderken aldığınız randevudan en az 30 dakika önceden giderseniz, gerekli evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz. Cep telefonlarınızı hastane içerisinde sessiz moda tutunuz.
Yangın merdivenlerini gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Doktor sırasına uymalı, başka hastaların önüne geçmemelisiniz. Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını, sağlık personelinin sizlere hizmet verdiğini hatırlayın.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Klinikte hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaktır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre ister cep telefonunuz ile yahut da ev hattınızdan Alo 182 hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kişinin değil de doktora görünecek şahsın Vatandaşlık No’sunu asistana söylüyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa istediğinizde yaşadığınız ilçeye dikkat edilerek, tedavi görülecek hastane ile ilgili bilgi veriliyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Müsait olma durumuna göre sizlere müsaitlik verip uygun randevu tarihini söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, mail adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki adımda, hekime görünecek şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa destek istemek istediğinizde Alo 182 hattını arayarak operatörlere danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.