uzmanlar tıp kliniği bakırköy

Siz okuyucularımızın geniş kapsamlı verilere pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle kapsamlı araştırmalar oluşturduk. uzmanlar tıp kliniği bakırköy yazımızı okurken paylaşılan ipuçlarını incelemeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak yazılarımıza gelebilmek için hastane.aramak.org’u favori listenize ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her verinin mutlaka bir yanıtını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Sağlık Kurumu listelerimiz günlük aktüel olup, resmi hastane randevu portalı ve hastanelerin kendilerine ait internet sitelerinden alınmış informasyonun düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Web sitemizin son güncellenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.

Sağlık kurumlarının servisleri ve uzmanlık alanları

uzmanlar tıp kliniği bakırköy-31

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacına yönelik cilt alerji testleri yapılır. Uykuda solunum rahatsızlıkları aritmi gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Sağlık kuruluşlarında dikkat etmeniz gerekenler

uzmanlar tıp kliniği bakırköy-22Tüm kapalı alanlarda Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastanenin koyduğu kurallara karşı çıkan; malzemelere kasti hasar veren, ikazları dikkate almayan hasta ile yakınlarından uğrattıkları zarar istenebilir. Tuvaleti temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüpheli bir durumla karşılaşırsanız kati suretle personeli haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması yahut ortaya bırakılmış bir poşet gördüğünüzde servisin sorumlu görevlisine bilgi veriniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına özen gösterin.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları bir yetkili bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösteriniz.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen yetkililerden yardımda bulunmasını isteyiniz. Arabalarınızı sağlık kurumunun park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başkalarının araçlarının ilerlemesine engel olmayacak şekilde bırakmaya özen gösteriniz.
Randevunuza vaktinde gelmeye özen gösterin.
Telefonlarınızı hastanelerde sessize alınız.
Refakatçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uyun. İltimas istemeyiniz.
Hastane personelinin ikazlarını dikkate alınız.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere izin vermeyin.
Hastanelerin sizlerin olduklarını ve sağlık personelinin da size hizmet verdiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitliğine göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster mobil hattınızdan veya sabit telefon ile Alo 182 hizmetini arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten sonra, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra randevu zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere müsaitlik verip en son randevu tarihini belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veya saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından değişiklik yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, mail adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan bireyin değil muayene olacak şahsın Vatandaşlık numarasını sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Herhangi bir tercihiniz yoksa fikir istemek için 182’yi arayıp operatöre danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz zaman ve tarihi gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da zamanını başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.