yakın doğu üniversitesi hastanesi randevu

Sitemizi ziyaret edenlerin derli toplu konulara kolayca ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla özenli çalışmalar gerçekleştirdik. yakın doğu üniversitesi hastanesi randevu yazımızı gözden geçirirken paylaşılan tavsiyeleri okumayı atlamayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize girebilmek isterseniz sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde aradığınız her verinin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar tatmin edici olmamakta. Sağlık Kuruluşları verilerimiz aylık güncel olup, resmi online randevu portalı ve kurumların şahsına ait internet sitelerinden alınan veilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın nihai düzenlenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hematoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Ortodonti, Pratisyen, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üroloji, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Hastane bazı birimleri, ilgi alanları

yakın doğu üniversitesi hastanesi randevu-74

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların büyük bir bölümü, tedavisi hayati önem taşıyan hastalıklardır.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken teşhis son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden birkaçı; sedimentasyon, lipid düzeyi, tam idrar analizi.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut branşlar tarafından destek gören acil servis, gece hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca hızlı davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunur.

Hastanede uymanız gereken kurallar

yakın doğu üniversitesi hastanesi randevu-37Tüm kapalı alanlarda Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Hastane içinde yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
Bulunduğunuz bölümde bulunan ve size teslim edilen tüm malzemelerin kullanılmasında dikkatli olunuz.
Hastane hükümlerine uymayan; cihazlara hasar veren, yapılan uyarıları kaale almayan hastalar ile refakatçilerinden uğrattıkları zarar istenebilir.
Şüpheli herhangi bir olayla karşı karşıya gelirseniz mutlaka ilgili hastane güvenliğini durumdan haberdar edin.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu haller haricinde değerli eşya getirmeyin. Kişisel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda derli toplu şekilde muhafaza ediniz. Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bununması durumuna özen gösterin.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Televizyon seyrederken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline haber veriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka personelden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Hastaneye içecek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanede sessizde tutunuz. Hastanenin kurallara uymaya dikkat edin. İltimas istemeyiniz.
Güvenlik görevlilerinin uyarılarını dinleyin.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz. Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak planlanır. Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktor vizite sırasında sağlıklı çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz.
Klinikte doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Odalardaki yataklar düzenli kullanılmalıdır. Hasta yakınlarının hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep telefonunuz ile veya ev telefonunuzla ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kişinin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu asistanlara iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini söyleyeceksiniz. Bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa arzu ederseniz bulunduğunuz şehre dikkat edilerek, gidilecek hastaneler hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere bilgilendirme yapıp kesin zamanı söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek kişinin TC kimlik numarasını sisteme gireceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.