yakın doğu üniversitesi tıp fakültesi hastanesi

Ziyaretçilerimizin geniş çerçeveli konulara en kısa yoldan göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. yakın doğu üniversitesi tıp fakültesi hastanesi sayfasını gözden geçirirken altı çizilen ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla makalelerimize erişebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Online olarak bulmaya çalıştığınız her verinin net bir yanıtını websitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar tatmin edici olmamıştı. Hastane verilerimiz günlük güncel olup, devlet online randevu portalı ve hastanelerin şahsına ait web sitelerinden elde edilen bilgilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 23 10 2014


Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Algoloji, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Kardiyoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Prostodonti, Radyodiagnostik, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Sağlık kurumlarının servisleri, görevleri

yakın doğu üniversitesi tıp fakültesi hastanesi-59

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli hastalıkların işaretçisi olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın belirtisidir. Çoğu kez vücutta var olan bir doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir parçasıdır.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Kornea nakilleri göz bankalarından temin edilen donör kornealar kullanılarak yapılmaktadır.

Hastanelerde bu kurallara uyun

yakın doğu üniversitesi tıp fakültesi hastanesi-27 Bulunduğunuz serviste bulunan ve teslim aldığınız ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Hastane koyduğu kurallara karşı çıkan; techizatlara kasti olarak hasar bırakan, uyarıları önemsemeyen hastalar ile refakatçilerinden sebebiyet verdikleri zarar istenebilir.
Hastaneye yatmaya geliyorsanız zorunlu durumlar dışında ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin.
Bulunduğunuz odanın temizliğine dikkat ederek düzenli olmasını sağlayınız.
Odanızda bulunan demirbaşların bozulması halinde ilgili hastane personeline bilgi verin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Araçlarınızı kurumun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve başka araçların çıkmasına engel olmayan şekilde park edin. Hastanelere gidiyorsanız randevunuzdan en az 30 dakika önce giderseniz, evrak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken yanınızda küçük bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumuna yemek götürmeyin.
Telefonlarınızı hastane içerisinde sessize alınız.
Refakatçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Hastane çalışanlarının uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenini gereksiz yere kullanmayınız. Doktorları baskı altına almaya çalışmayınız.
Hastanelerin sizlerin olduklarını, hastane personelinin da size hizmet verdiğini unutmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak belirlenir.
Doktorların vizite saatinde rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Doğum servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefonla yahut da sabit telefon ile Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu operatöre belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz. Uygun olma durumuna göre sizlere uygunluk verip kesin randevu zamanını aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da zamanını değiştirmek isterseniz Alo 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifre, mail adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan şahsın değil de muayene olacak kimsenin Vatandaşlık No’sunu siteye yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.