yeni iklim hastanesi nasıl gidilir

Siz okuyucularımızın gerçek yazılara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar gerçekleştirdik. yeni iklim hastanesi nasıl gidilir makalemizi incelerken önemi vurgulanan ipuçlarını incelemeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda pratik olarak yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz hastane.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. İnternette arzu ettiğiniz her verinin mutlaka bir detayını sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar kolay olmamakta. Hastane listelerimiz haftalık aktüel olup, kamu randevu web sitesi ve kurumların kendilerine ait internet sitelerinden alınan veilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Web sitemizin son düzenlenme tarihi: 26 10 2014


Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Aile Hekimliği, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyodiagnostik, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üroloji, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Hastanelerin bazı bölümleri, hizmet alanları

yeni iklim hastanesi nasıl gidilir-09

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Poliklinik hizmeti yanı sıra endoskopi dalında da tanı ve tedavi amaçlı tüm gastroenteroloji işlemleri yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : iç salgı bezlerinin tümörleri. Aynı zamanda vitaminler ve minerallerin metabolizması gibi metabolizma sorunları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Gözün tüm ameliyatlarında deneyimli cerrahlar tarafından uygulanan en modern teknikler ve cihazlar kullanılmaktadır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece de hastanede kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbetteki uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına oldukça kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlık gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme sürecindeki çocukların düzgün ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede dikkat etmeniz gerekenler

yeni iklim hastanesi nasıl gidilir-90Refakatçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Muayene sırasına riayet etmeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz. Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymamakta direnen; eşyalara hasar bırakan, ikazları ciddiye almayan hasta ile yakınlarından verdikleri hasar talep edilebilir.
Çöpleri evsel atık kutusuna atınız.
Eşyanızın çalınması yahut himin olduğu belli olmayan herhangi bir poşet görülmesi durumunda ilgili servisin güvenlik personeline haber veriniz.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Yattığınız odanın temizliğine özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
Televizyon seyrederken sesi çok fazla açmayınız.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları bir gözetmen bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardım talep edin.
Araçlarınızı sağlık kurumunun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve diğer araçların çıkmasına engel olmayacak şekilde park edin.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna beraberinizde çocuk götürmemelisiniz.
Refakatçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını takmalıdır.
Yangın çıkışını amacı dışında işgal etmeyin.
Muayene sırasına uymalı, başkalarının sırasını almamalısınız.
Acil müdahale gerektiren haller dışında öncelik istemeyiniz.
Görevli sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu, sağlık personelinin sizlere hizmet ettiğini hatırlayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Doğum bölümlerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Hastane içinde hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaklanmıştır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre cep hattından yahut sabit hattan Alo 182 telefon numarasını arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını asistanlara iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonra, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati bildireceksiniz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kimsenin değil de doktora görünecek kişinin TC kimlik No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten sonra, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa tavsiye istemek için 182’yi arayıp görevlilere akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün veya saatini başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.