yenimahalle devlet hastanesi doktor çalışma takvimi

Okuyucularımızın bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla derlemeler oluşturduk. yenimahalle devlet hastanesi doktor çalışma takvimi sayfamızı okurken altı çizilen uyarıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize girebilmek için sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz. Webde arzu ettiğiniz her verinin kesinlikle bir yanıtını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli kolay olmamakta. Sağlık Kurumu listelerimiz haftalık güncel olup, devlet randevu sitesi ve kuruluşların kendilerine ait internet sitelerinden alınmış veilerin düzenlenmesi ile oluşturulmuştur. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Prostodonti, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.

Hastane bazı servisleri ve uzmanlık alanları

yenimahalle devlet hastanesi doktor çalışma takvimi-88

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde bilhassa kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Burada kanser hakkında enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Birçok hastalıkta erken tedavi hayati önem taşır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, hepatit testi, tüm batın ultrasonografi.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu ağrıların nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

yenimahalle devlet hastanesi doktor çalışma takvimi-08 Görevli sağlık personeli haricinde müdahale edenlere izin vermeyin.
Sağlık kurumunun ilkelere uymaya özen gösteriniz. İltimas talebinde bulunmayın. Tedavi gördüğünüz klinikte bulunan ve teslim aldığınız ekipmanların kullanımında özenli davranınız.
Hastanenin koyduğu kurallara uymak istemeyen; eşyalara hasar bırakan, yapılan uyarıları önemsemeyen hasta ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri zarar istenebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Lavaboları temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz olayla karşılaştığınızda vakit haybetmeden hastane güvenliğini haberdar edin.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu durumlar haricinde fazla miktarda para getirmemeye dikkat edin.
Eşyalarnızı odanızdaki dolabınızda derli toplu olarak saklayınız.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi bulunmasına özen gösterin.
TV seyrederken sesini çok fazla açmayın.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları bir gözetmen kontrolünde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda hemen yetkililerden yardım isteyiniz.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden personelin rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevunuza erkenden gelmeye dikkat ediniz.
Hastalanmadıkları sürece hastanelere giderken beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz.
Telefonlarınızı hastanede kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Yangın merdivenini gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz.
Çok acil durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre planlanır.
Gerçek çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaktır.
Yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre isterseniz cep telefon ile veyahut ev telefonunuzdan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de hekime görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu operatöre söylüyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonra, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini ileteceksiniz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa sorarsanız ikamet ettiğiniz ilçeye bağlı olarak, muayene olunacak sağlık kuruluşu ile ilgili öneride bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere teyit verip en uygun zamanı aktarıyorlar.

Aldığınız randevu tarihini yahut zamanını değiştirmek isterseniz 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu alma

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu ilgili yere yazacaksınız

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre randevu gün ve saati gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut zamanını değiştirmek işlemi için web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.