zeytinburnu samatya hastanesi randevu alma

Siz okuyucularımızın yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla özenli araştırmalar gerçekleştirdik. zeytinburnu samatya hastanesi randevu alma makalemizi gözden geçirirken paylaşılan ipuçlarını okumayı unutmayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sitemize girebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. İnternette istediğiniz her şeyin net bir cevabını bizim sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak asla bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz haftalık aktüel olup, kamu randevu sitesi ile kurumların şahsına ait internet sitelerinden elde edilen informasyonun toplanması ile oluşturulmuştur. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 25 10 2014


Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Prostodonti, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Parazitoloji, Rontgen, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve ilgi alanları

zeytinburnu samatya hastanesi randevu alma-89

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu birimde kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu ağrıların sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının tanısı amacıyla cilt alerji testleri yapılır. Uyurken solunum bozuklukları hipertansiyon gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en ciddi rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

zeytinburnu samatya hastanesi randevu alma-24Hastanelere içecek götürmeyiniz.
Hastanede Sigara içmek yasaktır.
Yattığınız bölümde size teslim edilen malzemelerin kullanımında dikkatli davranınız.
Hastanenin koyduğu kurallara karşı çıkan; binaya isteyerek hasar bırakan, ikazları ciddiye almayan hasta ile refakatçilerinden sebep oldukları hasar istenebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna özen gösteriniz.
Lavaboları temiz kullanınız. Aracınızda kıymetli eşya dırakmamaya özen gösteriniz. Tanımadığınız kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Odanın temiz tutulmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayınız.
TV seyrederken sesi fazla açmayın.
Odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda hastane personeline haber verin.
Bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardım isteyin. Sağlık kurumuna giderken yanınızda bir refakatçi olması doğru olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu sebeple sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde küçük bebek götürmemelisiniz.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartını takmalıdır.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık çalışanlarının ikazlarını dinleyiniz.
Yangın çıkışlarını amacı dışında kullanmayın.
Muayene sırasına riayet etmeli, başka hastaların sırasını almamalısınız.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere izin vermeyin.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını, sağlık personelinin size hizmet verdiğini unutmayın.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır.
Canlı çiçeklerin odalarda tutulması yasaktır.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister cep telefonunuzdan yahut ev hattından Alo 182 hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan şahsın değil de hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu görevliye söylüyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız bulunulan şehre dikkat edilerek, gidilecek sağlık kurumu ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak sizlere uygunluk verip kesin tarihi söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu siteye giriyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu dikkate alarak gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün veyahut saatini değiştirmek için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.