Ankara Eğt Arş Hastanesi Ulus 100. Yıl Polikliniği Randevu Alma

Siz okuyucularımızın gerçek konulara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle özenli araştırmalar gerçekleştirdik. Ankara Eğt Arş Hastanesi Ulus 100. Yıl Polikliniği Randevu Alma sayfasını okurken vurgulanan uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda pratik olarak web sitemize girebilmek için sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Webde bulmaya çalıştığınız her verinin mutlaka bir cevabını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamakta. Hastane verilerimiz aylık güncel olup, devlet online randevu sitesi ile kuruluşların şahsına ait web sitelerinden ulaşılan informasyonun düzenlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org nihai düzenlenme tarihi: 24 10 2014Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Pratisyen, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Hastanelerin servisleri, uzmanlık alanları

Ankara Eğt Arş Hastanesi Ulus 100. Yıl Polikliniği Randevu Alma-83

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas operasyonlar yapılabilmekte ve önceden ölümle sonuçlanan operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu şikayetlerin sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişme sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Gelişme çağında bulunan çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Ankara Eğt Arş Hastanesi Ulus 100. Yıl Polikliniği Randevu Alma-80Kaldığınız odada bulunan tıbbi teçhizatları bir yetkili gözetiminde kullanınız.
Hastanenin kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastane içinde yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine uymamakta direnen; eşyalara isteyerek hasar veren, yapılan ikazları hafife alan hastalar ve refakatçilerinden verdikleri hasar geri istenebilir. Çöplerinizi evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Lavaboyu temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz bir şahısla karşılaşırsanız hemen güvenliği durumdan haberdar ediniz.
Eşyanızın çalınması veya ortaya bırakılmış çanta farkettiğinizde servisin güvenlik görevlisine haber veriniz.
Kişisel eşyalarınızı odanızdaki dolapta derli toplu olarak muhafaza ediniz.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya özen gösterin.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi olmasına özen gösteriniz.
Kaldığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek toplu kalmasını sağlayınız.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Sağlık kurumlarına yemek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde kısık seste kullanınız.
Ziyaretçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır. Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik istemeyiniz. Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, hastane çalışanlarının da sizlere hizmet ettiğini unutmayınız.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir. Yataklar temiz tutulmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister mobil telefonunuzla veya sabit hattan ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık numarasını görevlilere iletiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere uygunluk verip en son randevu tarihini söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut zamanını değiştirmek için 182’den revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, mail adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil de tedavi görecek hastanın TC kimlik No’sunu açılan sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki adımda, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü gireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü ya da zamanını değiştirmek için web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.