Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Randevu Alma

Sitemizi takip edenlerin geniş çerçeveli yazılara en kolay yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi için detaylı derlemeler yaptık. Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Randevu Alma makalemizi okurken bilgi paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca makalelerimize ulaşabilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz. Online olarak istediğiniz her bilginin kesinlikle bir cevabını portallarımızda bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar tatmin edici olmamıştı. Hastane bilgilerimiz aylık güncel olup, resmi online randevu web sitesi ve hastanelerin şahsına ait web sitelerinden alınmış informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Portalımızın en son düzenlenme tarihi: 20 10 2014Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Biyoetik, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Neonatoloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, ilgi alanları

Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Randevu Alma-83

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken tedavi kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, sarılık testi, dışkıda kan aranması.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonlar. Aynı zamanda şişmanlık gibi metabolizma hastalıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut bölümler ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan doktorlar acil servise çağrıldıkları zaman oldukça hızlı davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun haricinde bir travma odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Randevu Alma-82 Televizyon izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Hastanenin kapalı bölümlerinde Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini bozacağından çok dikkat edilmelidir. Hastane kurallarına uymak istemeyen; malzemelere hasar veren, yapılan ikazları dikkate almayan hastalar ve refakatçilerinden uğrattıkları hasar tahsil edilebilir.
WC’yi temiz bırakın.
Eşyanızın kaybolması veya ortaya bırakılmış eşya gördüğünüz durumda ilgili servisin güvenlik personeline bilgi veriniz.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde fazla miktarda para getirmeyin.
Arabanızda değerli eşya bırakmamaya dikkat edin.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi olmasına özen gösteriniz. Otomobillerinizi hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve başka araçların ilerlemesine mani olmayacak biçimde park ediniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda sadece bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu sebeple doktorların rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder. Randevunuza erken gelin.
Hastanelere gidiyorsanız size verilen saatten en az 30 dakika önceden giderek, gerekli kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastanelere beraberinizde küçük çocuk götürmeyiniz.
Hastaneye yemek götürmeyin.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Hastane kurallara uyunuz. Ayrıcalık talebinde bulunmayınız.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayınız.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Görevli doktorlar haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyiniz. Hastanelerin sizin olduğunu ve sağlık personelinin sizlere hizmet verdiğini unutmayın.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Klinikte doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İster cep hattınızdan yahut ev hattınızdan Alo 182 telefonunu arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kişinin değil de hekime görünecek kişinin TC kimlik numarasını operatörlere söylüyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten sonra, hekime görünecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa sorduğunuzda ikamet edilen yerleşime bağlı olarak, gidilecek sağlık kuruluşları hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygunluk durumuna göre sizlere teyit verip en son randevu tarihini aktarıyorlar.

Aldığınız randevu tarih ya da zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de hekime görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını sisteme yazacaksınız

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, doktora görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz saat ve günü gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da zamanını değiştirmek işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.