Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma

Sitemizi takip edenlerin düzenli yazılara pratik bir şekilde erişebilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle kapsamlı araştırmalar yaptık. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma yazımızı incelerken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sayfalarımıza gelebilmek isterseniz ’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. İnternette istediğiniz her bilginin mutlaka bir cevabını sitelerimizde bulacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmamakta. Hastane bilgilerimiz haftalık güncel olup, resmi randevu portalı & kuruluşların şahsına ait sitelerinden elde edilen dataların toplanması ile oluşmaktadır. Sitemizin son güncellenme tarihi: 26 10 2014Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Hastanelerin bazı birimleri, hizmet alanları

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma-53

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum bozuklukları inme gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece boyunca de hastanede kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları ile desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbette bulunan doktorlar acil servise çağrıldıklarına oldukça kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma-58Çok acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız. Hastanede Sigara içmek yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek sesle konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir. Tedavi edildiğiniz serviste size teslim edilen tüm malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Tuvaletleri temiz bırakın.
Eşyalarnızı size tahsis edilen dolapta derli toplu şekilde muhafaza ediniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna özen gösterin.
Yabancılardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Odanızda bulunan demirbaşların arızalanması durumunda ilgili personele bilgi veriniz.
Odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu bilgisi dahilinde kullanınız.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız beraberinizde tek bir refakatçi bulundurmanız doğru olacaktır. fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu nedenle sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Sağlık kurumlarına yemek götürmeyin. Telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayınız.
Çok acil durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayın. Doktorların vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaklanmıştır.
Hasta yatakları tertipli kullanılmalıdır.
Aydınlatmalar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre cep hattınızdan ya da sabit telefonunuz ile Alo 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik No’sunu ilgili kişilere iletiyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonra, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size müsaitlik verip kesin randevu zamanını iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü yahut zamanını değiştirmek işlemi için 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de tedavi görecek bireyin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, hekime görünecek kimsenin hangi hastaneden randevu almayı istediğini vereceksiniz. Belli bir bilginiz yoksa destek almak isterseniz Alo 182 hattını arayıp operatörlere sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu dikkate alarak randevu zaman ve tarihi seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veyahut saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den gerekli revizyonu yapabilirsiniz.