İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Randevu Alma

Sağlık kurumları ile ilgili bilgi arayanların detaylı verilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle özenli araştırmalar gerçekleştirdik. İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Randevu Alma yazımızı okurken önemi vurgulanan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla web sitemize gelebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Webde istediğiniz her şeyin mutlaka bir cevabını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu denli kolay olmadı. Hastane bilgilerimiz aylık güncel olup, devlet hastane randevu sitesi ve kuruluşların şahsına ait web sitelerinden ulaşılan dataların düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin en son düzenlenme tarihi: 21 10 2014Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının birimleri ve görevleri

İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Randevu Alma-85

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce ölümle sonuçlanan operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören acil servis, gece de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbetteki uzmanlar acil servis tarafından çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir travma odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlığın gerekli olduğu bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Randevu Alma-20Sağlık kurumlarında Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreceğini bozacağından azami hassasiyet gösterilmelidir.
Çöpünüzü çöp kutularına özen gösteriniz.
Şahsi eşyalarınızı size tahsis edilen dolapta düzenli şekilde saklayınız.
Kaldığınız odanın temiz tutulmasına özen göstererek derli toplu kalmasını sağlayın. TV seyrederken sesi çok açmamaya özen gösterin.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın. Hastaneye gidiyorsanız beraberinizde bir refakatçi olması doğru olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur ve doktorların rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevularınıza vaktinde gelmeye dikkat edin.
Sağlık kurumlarına içecek götürmeyin. Telefonlarınızı hastanede sessizde tutunuz.
Sağlık kurumunun kurallara uyun. İltimas istemeyin.
Yangın çıkışını gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Yetkili doktorlar dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin.
Ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Doktorların vizite saatinde rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre isterseniz mobil hattından yahut da sabit telefondan ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kişinin değil de hekime görünecek bireyin Vatandaşlık No’sunu görevliye vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki aşamada, doktora görünecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız yaşadığınız vilayete bağlı olarak, gidilecek sağlık kuruluşu ile ilgili bilgi veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size müsaitlik verip en son zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Online Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik numarasını sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini seçiyorsunuz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa destek istemek için 182’yi arayıp görevliye sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veyahut zamanını değiştirmek için web sitesinden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.