İzmir Şifa Hastanesi (İzmir) Muayene Ücreti Randevu

Sitemizi takip edenlerin kapsamlı konulara zahmet çekmeden erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle derlemeler oluşturduk. İzmir Şifa Hastanesi (İzmir) Muayene Ücreti Randevu sayfamızı gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları gözden geçirmeyi atlamayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize erişebilmek için sitemizi favori listenize ekleyin. Internette arzu ettiğiniz her verinin mutlak bir cevabını websitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmamıştı. Sağlık Kuruluşları bilgilerimiz günlük aktüel olup, kamu randevu sitesi ile hastanelerin kendilerine ait sitelerinden ulaşılan bilgilerin derlenmesi ile oluşmaktadır. hastane.aramak.org en son güncellenme tarihi: 25 10 2014Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Pratisyen, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Rontgen, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Sağlık kurumlarının bölümleri, hizmet kapsamları

İzmir Şifa Hastanesi (İzmir)  Muayene Ücreti Randevu-58

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser hakkında enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılır. Uykuda solunum problemleri yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Gelişme çağındaki çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

İzmir Şifa Hastanesi (İzmir)  Muayene Ücreti Randevu-81Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir. Hastane koyduğu kurallara karşı çıkan; eşyalara kasti olarak hasar bırakan, ikazları kaale almayan hasta ve yakınlarından verdikleri hasar tahsil edilebilir.
Çöpleri çöp kutusuna atın.
WC’yi temiz bırakmaya özen gösterin.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da himin olduğu belli olmayan torba görülmesi durumunda ilgili servisin sorumlu güvenlik personeline haber veriniz.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini istemeyiniz.
Televizyon izlerken sesi çok açmamaya özen gösterin.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların bozulması durumunda personele bilgi veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları yetkili gözetiminde kullanın.
Aracınızı kurumun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş yerlere ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayan biçimde bırakınız. Sağlık kurumlarına giderken yanınızda tek bir refakatçi olması doğru olacaktır. fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bu yüzden personelin rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Hastaneye giderken randevudan en az 30 dakika önce giderseniz, evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Hastanelere içecek götürmeyin.
Telefonlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız. Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların sırasını almamalısınız.
Acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu ve sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir. Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Klinikte hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir. Odalardaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre isterseniz cep telefonla veya sabit telefon ile ALO 182 telefonunu tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil de doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını asistanlara belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonra, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Uygun olma durumuna göre size kesin randevu tarihini aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veya zamanını değiştirmek için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek hastanın TC kimlik No’sunu sisteme giriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonra, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veya saatini başka zamana almak işlemi için web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.