Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu

Siz okuyucularımızın derli toplu bilgilere pratik yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle kapsamlı araştırmalar yaptık. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu sayfamızı incelerken vurgulanan ipuçlarını incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla web sitemize gelebilmek için sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Internette arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde bulacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamıştı. Hastane verilerimiz aylık güncel olup, resmi hastane randevu sitesi ile kuruluşların şahsına ait web sitelerinden alınan informasyonun düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Sitemizin son düzenlenme tarihi: 23 10 2014Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.

Sağlık kurumlarının birimleri, ilgi alanları

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu-83

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların büyük bir bölümü, tedavisi hayati önem taşıyan hastalıklardır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişme sürecinde çene gelişimi, Ortodontist tarafından takip edilmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların düzgün ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu-61Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini bozacağından azami hassasiyet gösterilmelidir. Tedavi edildiğiniz serviste bulunan ve teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanılmasında özenli davranınız.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atınız. Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bununması durumuna önem verin.
Tanımadığınız kişilerden yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Odanın temizliğine özen göstererek derli toplu tutulmasını sağlayın.
TV seyrederken sesini çok açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların kırılması halinde hastane personeline haber verin.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları gözetmen eşliğinde kullanmaya özen gösteriniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın. Hastanelere gidiyorsanız randevunuzdan en az yarım saat önce giderek, gerekli kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Hastalanmadıkları sürece hastanelere beraberinizde bebek götürmemelisiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanelerde sessizde tutunuz. Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Güvenlik personelinin uyarılarını dinleyin.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayınız.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Hastane içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre isterseniz mobil telefonunuzla yahut ev hattından ALO 182 hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan bireyin değil tedavi görecek kişinin TC kimlik numarasını asistanlara iletiyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söylüyorsunuz. Herhangi bir bilginiz yoksa talep ettiğinizde bulunduğunuz bölgeye dayanarak, hizmet alınacak sağlık kuruluşu ile ilgili öneride bulunuluyor.

Hastane tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumuna göre size en son randevu zamanını belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih veyahut zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, eposta adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçeceksiniz. Bir fikriniz yoksa fikir talebinde bulunmak istediğinizde 182’yi arayıp operatöre sorabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.