Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastanesi Muayene Ücreti Randevu

Siz okuyucularımızın detaylı verilere en kolay yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle özenli derlemeler gerçekleştirdik. Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastanesi Muayene Ücreti Randevu makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Tekrar aradığınızda pratik olarak sayfalarımıza gelebilmek isterseniz ’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. Webde arzu ettiğiniz her şeyin kesinlikle bir cevabını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmamakta. Sağlık Kurumu verilerimiz aylık aktüel olup, devlet hastane randevu sitesi ile kuruluşların şahsına ait internet sitelerinden alınan bilgilerin düzenlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin en son düzenlenme tarihi: 24 10 2014Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Prostodonti, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Kanser, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Hastanelerin bazı bölümleri ve görevleri

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik  Hastanesi Muayene Ücreti Randevu-14

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde cilt hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, kemik hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu hakkında bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken teşhis tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, tiroit testi, akciğer grafisi.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla alakalı rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanede bu kurallara uyun

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik  Hastanesi Muayene Ücreti Randevu-01Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna bakılarak planlanır.
Şüphe duyduğunuz olayla karşılaşırsanız hemen ilgili hastane güvenliğini bilgilendirin.
Hastanenin kapalı alanlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Çöpleri evsel atık kutusuna özen gösteriniz.
Lavaboları temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Hastaneye yatış için gelirken zorunlu durumlar haricinde ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin.
Eşyalarnızı dolapta düzenli muhafaza ediniz.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmamaya dikkat edin.
Odanın temiz olmasına özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi çok fazla açmayınız.
Odanızda bulunan ekipmanların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline bilgi verin.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları yetkili kontrolünde kullanınız.
Herhangi bir problemle karşılaştığınızda kesinlikle hastane personelinden yardımda bulunmasını isteyin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda yalnızca bir refakatçi olması yeterlidir. Daha fazla kişi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu nedenle personelin rahat çalışmalarına mani olur.
Aldığınız randevuya erken gelmeye özen gösteriniz.
Mobil telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını takmalıdır.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara nazik olunuz.
Sağlık görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız.
Acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını ve hastane çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaklanmıştır.
Refakatçilerin yataklara yatmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak cep telefonunuzdan veya ev telefonunuzdan ALO 182 hizmetini çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan bireyin değil de tedavi görecek bireyin Vatandaşlık numarasını görevlilere iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini ileteceksiniz. Bir ön bilginiz yoksa sorduğunuzda yaşadığınız ile dayanarak, hizmet alınacak hastaneler ile ilgili öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildireceksiniz. Uygunluk durumu dikkate alınarak sizlere uygunluk verip uygun randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa yardım almak için Alo 182 hattını arayıp görevlilere danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün veya zamanını başka zamana almak için bu web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.