Özel Fizomer Tıp Merkezi Randevu Alma

Sağlık kurumları konularında bilgi arayanların güncel konulara en kısa yoldan göz atabilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle derlemeler gerçekleştirdik. Özel Fizomer Tıp Merkezi Randevu Alma yazımızı incelerken vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz ’u favorilerinize ekleyin. Internette arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir detayını portallarımızda keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmadı. Sağlık Kurumu bilgilerimiz aylık güncel olup, devlet hastane randevu portalı ve hastanelerin şahsına ait internet sitelerinden ulaşılan dataların düzenlenmesi ile oluşmaktadır. Sitemizin en son güncellenme tarihi: 23 10 2014Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Onkolojisi, İç Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nefroloji, Ortodonti, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Kanser, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.

Hastane bölümleri ve görevleri

Özel Fizomer Tıp Merkezi Randevu Alma-14

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının tanısı için cilt alerji testleri yapılır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede branşlar ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları ile desteklenir. Diğer servislerde ise nöbet tutan doktorlar acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Özel Fizomer Tıp Merkezi Randevu Alma-40Sağlık kuruluşlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastanede yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir. Tedavi edildiğiniz serviste bulunan ve teslim aldığınız tüm malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Hastanenin yönetmeliklerine karşı çıkan; binaya isteyerek hasar veren, uyarıları duymamazlıktan gelen hastalar ile refakatçilerinden verdikleri zarar tahsil edilebilir.
Şüplelendiğiniz durumla karşı karşıya gelirseniz hemen servisin sorumlusunu haberdar ediniz. Herhangi bir eşyanızın kaybolması veya sahipsiz torba farkettiğinizde ilgili servisin güvenlik personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Eşyalarnızı odanızdaki dolapta derli toplu saklayınız.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına dikkat ederek tertipli kalmasını sağlayın.
Televizyon seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Odadaki tıbbi teçhizatları yetkili bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle personelden yardım isteyin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumlarına giderken beraberinizde bir refakatçi bulundurmanız yeterlidir. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu sebeple sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Randevularınıza vaktinde geliniz.
Hastanelere gidiyorsanız aldığınız randevudan en az yarım saat önce giderek, gerekli kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hasta olmadıkları sürece hastaneye yanınızda küçük çocuk götürmeyin.
Refakatçiler, yaka kartını takmalıdır. Sağlık pesroneline ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Hastanenin işleyişiyle ilgili ilkelere uyunuz. Ayrıcalık istemeyiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Sorumlu doktorlar dışında müdahale edenlere izin vermeyiniz. Sağlık kurumlarının size ait olduklarını ve hastane çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın uygunluğuna göre belirlenir. Canlı çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaklanmıştır.
Yataklar tertipli tutulmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Tercihinize göre mobil telefonunuzdan yahut da ev telefonunuzla ALO 182 hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de tedavi görecek şahsın Vatandaşlık No’sunu görevlilere veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size en son tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün yahut zamanını değiştirmek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu alma

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil tedavi görecek şahsın TC kimlik No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini yahut zamanını değiştirmek için bu web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.