Özel Meltem Hastanesi Randevu Alma

Ziyaretçilerimizin derli toplu konulara pratik yoldan ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla özenli araştırmalar oluşturduk. Özel Meltem Hastanesi Randevu Alma bilgilerini okurken vurgulanan diğer yazıları okumayı atlamayın. Tekrar aradığınızda rahatlıkla sitemize ulaşabilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Internette arzu ettiğiniz her bilginin mutlak bir yanıtını bizim sitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak hiç bu kadar basit olmamakta. Hastane bilgilerimiz aylık aktüel olup, resmi randevu portalı ile hastanelerin şahsına ait web sitelerinden elde edilen bilgilerin toplanması ile oluşturulmuştur. Sitemizin son güncellenme tarihi: 25 10 2014Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Psikiyatri, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Parazitoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Hastanelerin bazı birimleri ve hizmet kapsamları

Özel Meltem Hastanesi Randevu Alma-79

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

Özel Meltem Hastanesi Randevu Alma-22 Sağlık kurumlarına yemek götürmeyiniz.
Hastane içinde yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Bulunduğunuz bölümde size teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Çöpleri evsel atık kutusuna atın.
Tuvaletleri temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüpheli şahısla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka hastane güvenliğini durumdan haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması ya da sahibi olmayan poşet farkettiğinizde ilgili bölümün hemşiresine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatış için gelirken zorunlu haller haricinde fazla miktarda para getirmemeye dikkat edin. Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta toplu olarak saklayınız.
Otomobilinizde değerli eşya bırakmamaya dikkat edin. Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bununması durumuna özen gösteriniz.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına dikkat ederek düzenli olmasını sağlayınız. Odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde ilgili hastane personeline haber veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları sorumlu eşliğinde kullanın.
Otomobilinizi sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka araçların çıkmasına mani olmayan biçimde bırakmaya özen gösteriniz. Sağlık kurumlarına giderken beraberinizde tek bir refakatçi bulundurmanız doğru olacaktır. fazla kişi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevunuza erkenden gelin.
Sağlık kurumuna yemek götürmemelisiniz.
Cep telefonlarınızı hastane içerisinde sessiz moda tutunuz.
Refakatçiler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır. Sağlık pesroneline ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dinleyiniz.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyiniz.
Çok acil durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre isterseniz cep hattından veyahut ev telefonundan ALO 182 servis hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik numarasını operatörlere veriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonra, tedavi görecek şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini iletiyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz yoksa sorduğunuzda yaşadığınız ilçeye bağlı olarak, gidilecek sağlık kuruluşu hakkında yönlendirmede bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgilendirme yapıp en uygun tarihi söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kişinin değil de muayene olacak bireyin Vatandaşlık No’sunu sisteme gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Herhangi bir ön bilginiz bulunmuyorsa destek talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hattını arayıp operatörlere danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.