Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu

Sitemizi takip edenlerin detaylı sayfalara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle araştırmalar oluşturduk. Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu yazımızı gözden geçirirken bilgi verilen ipuçlarını okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sitemize gelebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Online olarak aradığınız her şeyin mutlak bir detayını sitelerimizde keşfedeceksiniz. Aramak hiç bu denli basit olmamakta. Sağlık Kurumu bilgilerimiz haftalık aktüel olup, kamu online randevu sitesi ve hastanelerin şahsına ait web sitelerinden alınmış informasyonun derlenmesi ile meydana getirilmiştir. Web sitemizin en son düzenlenme tarihi: 25 10 2014Hastane.Aramak.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Hastanelerin birimleri, ilgi alanları

Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu-02

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu birimde kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir kısmında meydana gelebilen, parazitler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilebilmektedir.

Kalp Hastalıkları : Yeni doğan bebeklerden, en ileri yaşlardaki erişkinlere kadar her türlü kalp hastasına tanı ve tedavi imkanı sağlanmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun büyüme sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Büyüme çağındaki çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Muayene Ücreti Randevu-47Hastane içinde Sigara içmek yasaktır.
Tedavi edildiğiniz klinikte bulunan ve teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanımında dikkatli davranınız.
Çöpleri çöp kutularına atın.
Şüplelendiğiniz herhangi durumla karşı karşıya gelirseniz kati suretle servisin sorumlusunu haberdar ediniz.
Eşyanızın çalınması veya sahibi belirsiz bir torba gördüğünüz durumda servisin sorumlu güvenlik görevlisine haber veriniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların arızalanması halinde personele bilgi veriniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Arabalarınızı sağlık kurumunun park alanında ziyaretçilere ayrılmış yerlere ve başka arabaların çıkmasına mani olmayan biçimde bırakın.
Hastaneye gidiyorsanız beraberinizde yalnızca bir refakatçi olması doğru olacaktır. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumlarına yemek götürmeyiniz.
Hastane personeline ve öteki hastalara yardımcı olunuz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyiniz.
Muayene sırasına uymalı, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Çok acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre belirlenir.
KadınHastalıkları servislerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Hastanede doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Hasta yatakları düzenli tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tercihinize göre ister mobil hattından ya da sabit telefonla ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik No’sunu operatöre vereceksiniz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Herhangi bir bilginiz yoksa istediğinizde yaşanılan ilçeye bağlı olarak, gidilecek sağlık kurumları ile ilgili öneride bulunuluyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu dikkate alınarak size uygunluk verip kesin tarihi aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü yahut zamanını başka zamana almak isterseniz 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını söyledikten sonra, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz yoksa tavsiye istemek için 182’yi arayıp ilgili kişilere akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumuna göre randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun tarihini yahut saatini değiştirmek isterseniz bu web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.