Universal Kuşadası Hastanesi (Aydın) Muayene Ücreti Randevu

Değerli okuyucularımızın düzenlenmiş bilgilere en kısa yoldan göz atabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla özenli araştırmalar hayata geçirdik. Universal Kuşadası Hastanesi (Aydın) Muayene Ücreti Randevu makalesini gözden geçirirken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. Daha sonra aradığınızda kolaylıkla web sitemize girebilmek için bu siteyi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Internette istediğiniz her bilginin kesinlikle bir detayını websitelerimizde yakalayacaksınız. Aramak asla bu kadar kolay olmamakta. Sağlık Kuruluşları listelerimiz aylık aktüel olup, kamu hastane randevu portalı ve kuruluşların kendilerine ait sitelerinden ulaşılan dataların toplanması ile oluşmaktadır. Portalımızın nihai güncellenme tarihi: 25 10 2014Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Üroloji, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.

Hastane bölümleri, hizmet kapsamları

Universal Kuşadası Hastanesi (Aydın) Muayene Ücreti Randevu-25

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Burada kanser hakkında enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde pek çok yan branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Romatoloji, İmmunoloji.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbet tutan doktorlar acil servise çağrıldıklarına mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunur.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Universal Kuşadası Hastanesi (Aydın) Muayene Ücreti Randevu-79Odadaki tıbbi ekipmanları gözetmen kontrolünde kullanınız.
Hastane içinde Sigara içmek yasaktır.
WC’yi temiz bırakmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz herhangi bir olayla karşılaştığınızda vakit haybetmeden ilgili sorumluyu haberdar edin.
Eşyanızın çalınması ya da sahibi olmayan herhangi bir poşet gördüğünüzde bölümün sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Eşyalarnızı dolapta düzenli şekilde muhafaza ediniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi bununması durumuna dikkat ediniz.
Kaldığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek düzenli tutulmasını sağlayınız.
Aracınızı sağlık kurumunun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve diğer araçların çıkmasına mani olmayacak biçimde park edin.
Hastaneye yemek götürmemelisiniz.
Refakatçi olarak gelenler, yaka kartını takmalıdır.
Yangın merdivenini gereksiz yere işgal etmeyin.
Yetkili sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin.
Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuz ile yahut da sabit telefonla Alo 182 hizmetini arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kimsenin değil de muayene olacak kimsenin TC kimlik No’sunu asistana söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Uygunluk durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veya zamanını değiştirmek için 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kişinin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik numarasını siteye gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini gireceksiniz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa destek talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayıp ilgili kişilere danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumuna göre gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini veyahut saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.